عدم تخلیه آب در ماشین لباسشویی

عدم تخلیه آب در ماشین لباسشویی

شاید این موضوع برای شما هم پیش آمده باشد که با مشکل عدم تخلیه آب در ماشین لباسشویی رو به رو شده باشید. وجود این مشکل پر از کثیف کاری و دردسر است. پس با ما همراه باشید تا شما را با راه حل های این مشکل ماشین لباسشویی آشنا کنیم.

پمپ تخلیه

در برخی از قسمت های پمپ تخلیه اشیایی گیر می کنند که رد جیب لباس های شما بوده اند. چیز های ریزی که شاید مدت ها به دنبالشان هم گشته اید و پیدا نکرده اید. این اشیا می توانند جلوی تخلیه درست آب را گرفته و در نتیجه آب به بیرون نشت می کند. برای جلوگیری از به وجود آمدن این مشکل ماهی یک الی دو بار این قسمت را بررسی کرده و در صورت نیاز پاکسازی کنید.

شلنگ ها یا ورودی پمپ تخلیه

یکی از مشکلات رایجی که باعث عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی می شوند گیر کردن لباس های کوچک در ورودی پمپ تخلیه و یا شلنگ خروجی است. لباس هایی مانند جوراب، دستکش و… می توانند سبب این مشکل شوند. می توانید این قسمت را نیز بررسی کنید تا در صورت گیر کردن لباس آن مشکل را حل کنید.

میکرو سویچ

در زمان باز بودن درب ماشین لباسشویی میکرو سویچ به خوبی عمل نکرده و دیگ به چرخش در نمی آید. خرابی میکرو سویچ می تواند منجر به مشکل عدم تخلیه آب در ماشین لباسشویی شود. توصیه می کنیم ماشین لباسشویی را از برق کشیده و درستی کار کرد میکرو سویچ را امتحان کنید.

تسمه پمپ

در ماشین لباسشویی های قدیمی پمپ دارای تسمه بود. اگر لباسشویی شما از انواع قدیمی است حتما تسمه آن را بررسی کنید. شاید تسمه آسیب دیده و یا پاره شده باشد. پمپی که به درستی کار نکند، به خوبی نچرخیده و آب را تخلیه نمی کند.

شلنگ تخلیه

یکی از دیگر قسمت هایی که درصورت خرابی می تواند منجر به عدم تخلیه آب در ماشین لباسشویی شود، شلنگ تخلیه است. شلنگ تخلیه را بررسی کنید شاید دچار خوردگی، پارگی و پیچ خوردگی باشد. اگر جسمی هم در آن گیر کرده بود حتما آن را خارج کنید.

درب

یکی از بخش هایی که معمولا در آخر به سراغ آن می روند درب است. کمتر پیش می آید درب یک لباسشویی خراب شود. اما اگر خراب شود دستور تخلیه آب داداه نمی شود. درب تعمیر نمی شود تنها می توانید آن را تعویض کنید.

سیم رابط پمپ تخلیه

برخی اوقات مشکل در سیم کشی اجازه نمی دهد که پمپ تخلیه به خوبی کار کند. همین امر منجر می شود که آب به خوبی تخلیه نشود. توصیه می کنیم با یک تعمیرکار خبره در صورت مشکل از سیمکشی تماس بگیرید. ممکن است با اشتباه خود یا لباسشویی را به خطر بیندازید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *