ویژگی های یک لباسشویی با کیفیت کدام اند؟

ویژگی های یک لباسشویی

در خرید لوازم خانگی مانند ماشین لباسشویی باید به ویژگی های یک کالای خوب واقف بود. این موضوع برای یک خرید تضمین شده و بدون پشیمانی باید مورد توجه قرار گیرد. در این متن با ویژگی های یک لباسشویی مناسب برای خرید روبرو هستیم. از نگاه کلی نرخ مصرف انرژی و قدرت لباسشویی که مربوط به نوع موتور آن است از نکات مهم این بحث می باشد. همچنین برنامه های شست و شوی متفاوت و قابلیت هایی که برای پاکیزگی بیشتر لباس ها نیاز است، نیز حائز اهمیت اند. البته در این میان نباید از قیمت ها و هزینه پرداختی شما غافل شد.

تعیین حدود هزینه پرداختی:

بحث هزینه های لازم برای خرید لباسشویی از نکات محدود کننده تصمیم گیری می باشد. برای مثال خرید یک لباسشویی از برند ال جی نسبت به بوش هزینه بردارتر است. یعنی حتی نام برند هم بر آن تاثیر می گذارد. نوع قطعات به کار رفته در لباسشویی هم مسئله ای مهم است. این که شما محصولی با موتور پیشرفته، مانند اینورتر خریداری کنید یا یک موتور عادی، با قیمت متفاوتی روبرو خواهید شد. پس در گام اول توان خرید خود را مشخص کنید سپس محصولی مناسب در آن محدوده بیابید.

رابطه موتور با دیگر مسائل:

در بالا صحبت از موتور شد، باید بگوییم که موتور تنها بر قیمت تاثیر نمی گذارد. بلکه با هر یک از بخشهای لباسشویی ارتباط دارد. برای مثال، به موتورهای اینورتر که از موتورهای پیشرفته به شمار می آیند، توجه کنید. این موتور ها نرخ مصرف انرژی، صدای تولیدی و استهلاک را پایین می آورد و قدرت بیشتری به لباسشویی می دهد. اما همین تکنولوژی قیمت بیشتری نیز به همراه دارد.

اما با خرید یک موتور عادی با قیمتی کمتر مواجه خواهید شد. در حالی که باید هزینه بیشتری برای انرژی بدهید و صدایی بلند را تحمل کنید. پس در خرید لباسشویی حتما به موتور آن و تفاوت های آن ها توجه کنید. برتری هر کدام بستگی به نیاز و انتظارات شما دارد.

قابلیت های گوناگون در هر مدل:

در هر مدل از لباسشویی برخی از قابلیت های جدید دیده می شود. برای مثال برخی از آنها دارای ویژگی NFC هستند که همیشه لباسشویی ای آپدیت خواهید داشت. یا سیستم عیب یابی هوشمند که به طور گسترده در محصولات ال جی حضور دارد. این ویژگی محصول شما را عیب یابی می کند و بدون نیاز به پرداخت هزینه و زمان قادر به تعمیر آن می باشید. شما قبل از خرید مجموعه ای از قابلیت های دلخواهتان را جمع کنید و لباسشویی ای که بیشتر این قابلیت ها را دارد انتخاب کنید.

خشک کن:

هر چه لباس ها بعد از شست و شو رطوبت کمتری داشته باشند برای اهالی منزل خوشایند تر است. در قدرت خشک کردن لباس ها به تعداد دور چرخش در حالت خشک کن توجه کنید. در محصولات جدید اغلب این تعداد چرخش بیش از 1200 دور در دقیقه هستند. هرچه این تعداد افزایش یابد قدرت خشک کردن نیز بیشتر می شود.

برنامه های شست و شو:

در خرید لباسشویی حتما به تنوع برنامه های شست و شو توجه کنید. دیده شده است که برخی از خانواده ها بدلیل داشتن لباسشویی ناکارآمد، مجبور شده اند برخی از پارچه ها را با دست بشویند. شست و شوی ملایم برای لباس های حساس لازم است. در برخی از لباسشویی ها این تعداد برنامه به 12 هم می رسد. شست و شوی اقتصادی، ملایم، شروع با تاخیر و… از جمله برنامه ها هستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *